Please wait while JT SlideShow is loading images...
Photo Title 1Photo Title 2Photo Title 3Photo Title 4Photo Title 5
Dzisiaj jest: 16 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna
< czerwca 2024 >
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kurs podstawowy strażaków ratowników OSP

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Powiększ tekst:

OSP Mechnica Kamionka 20Od 16 stycznia do 27 marca nasza jednostka prowadziła kurs podstawowy strażaków ratowników OSP dla słuchaczy z jednostek OSP z terenu naszej Gminy Reńska-Wieś. Zajęcia organizowane były głównie w naszej remizie lecz również na złomowisku w Koźlu  i obiektach na terenie wsi Mechnica.

Duże zaangażowanie naszych druhów w przygotowanie i przekazanie konkretnych zagadnień sztuki pożarniczej, jak i ratowniczej, w znacznej mierze przybliżyło kursantom zagrożenia i zadania, z którymi przyjdzie im się mierzyć podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Absolwenci kursu podstawowego są uprawnieni do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych realizowanych z macierzystymi jednostkami OSP. Jest to pierwszy krok w karierze strażaka-ochotnika.  
Szkolenie ukończyło 19 absolwentów, w tym 3 z naszej jednostki.
Serdecznie im gratulujemy i witamy w strażackiej rodzinie.  
Pragniemy z tego miejsca serdecznie podziękować mł. kpt. Przemysławowi Zając oraz mł. kpt. Rafałowi Eichner za wkład i zaangażowanie W prowadzenie kursu.
Dziękujemy również:
- Gmina Reńska Wieś
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu,
- Społeczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Mechnicy,
- Firmie AUTO ZłOM ADAX TOBUD za okazaną pomoc przy realizacji kursu.

Wykonanie Rtetrus © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone.